Android Cihazlara E-Posta Hesabı Nasıl Kurulur?

1 yıl önce Abdullah Bozdağ 3

Bu makalemizde Android cihazlara kurmuş olacağınız e-posta hesabı ile cep telefonu veya tablet üzerine, yönetim panelinizden aktif hale getirdiğiniz bir e-posta hesabınızı rahatlıkla kurabilirsiniz.

Mail hesabını kurulumunu aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1 (1)

Yukarıda ki adımda kendi e posta adresiniz ve şifrenizi yazdıktan sonra, kırmızı alan ile işaretlenmiş olan Manuel Kurulum butonuna basınız.

qdşflsdşf

3

POP3 seçeneğini tercih ettiğiniz zaman  Gelen sunucu ayarları menüsü karşınıza gelecektir. Burdaki alanları inceleyecek olursak;

E-posta adresi: Kurulum yapmak istediğiniz ve yönetim panelinizden aktif hale getirdiğiniz mail hesabınızı girin.

Kullanıcı adı: Bir üst alana yazılan mail hesabınızı girin. Örnek olarak mail adresiniz [email protected] ise bu alana [email protected] yazılmalıdır.

Şifre: Mail hesabınızı yönetim panelinden açarken seçtiğiniz şifreyi girin. Bu alan yeni bir şifre belirleme alanı değildir. Kurulum yapmak istediğiniz mail adresini yönetim panelinden açarken girdiğiniz şifredir.

POP3 sunucusu: Bu alana mail.siteniz.com yazmalısınız fakat siteniz.com yazan alanı kendi web sitenizin adresi ile değiştirmelisiniz.

Örnek: Sitenizin adresi siteadresiniz.com ise, bu alana mail.siteadresiniz.com yazmalısınız.

Güvenlik tipi: Hiçbiri olarak seçili olmalıdır.

Bağlantı noktası: Gelen sunucu ayarları için bağlantı noktası kesinlikle 110 olmalıdır.


Bu ayarlardan sonra ilerle butonuna basın.

4

Az önce yapılan Gelen sunucu ayarlarından sonra şimdi de karşınıza Giden sunucu ayarları gelecektir. Burdaki alanları incelersek;

SMTP sunucusu: Bu alana mail.siteadresiniz.com yazmalısınız fakat siteniz.com yazan alanı kendi web sitenizin adresi ile değiştirmelisiniz.
Örnek: Sitenizin adresi siteadresiniz.com ise, bu alana mail.siteadresiniz.com yazmalısınız.
Güvenlik tipi: Hiçbiri olarak seçilmelidir.
Bağlantı noktası: Giden sunucu için bağlantı noktası (port) kesinlikle 587 olmalıdır.
Bu ayarlardan sonra ileri butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.İlgili Kelimeler ;

E-Posta Hesabı Kurulumu, E-Posta Hesabı Kurulumu kurulumu, E-Posta Hesabı Kurulumu, android E-Posta Hesabı Kurulumu, android E-Posta Hesabı Kurulumu kurulumu, android bağlantı noktası,bağlantı noktası
Paylaş Paylaş RadKod'ta Beğen

RadKod Web Tasarım'da mükemmeli hedefliyor ve sürekli kendini ve yöntemlerini geliştirme çabasındadır. RadKod müşterileri İle güven ve karşılıklı yarara dayalı güçlü sürekli İlişkiler kurma azmindedir.

Projeniz İçin RadKod'u Tercih Etmek İster misiniz ?

İletişime Geçin