iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir?

1 yıl önce Abdullah Bozdağ 22

iPhone 7 ile beraber değişen home tuşu ile beraber DFU Moduna geçiş yöntemide değişti. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus DFU Moduna Nasıl Geçilir?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, Taptic Engine kullanan yepyeni bir home tuşu ile geliyor. ilk iPhone’dan bu yana uygulanan mekanik tuş yerine, Apple  bundan sonra taptik titreşim motoruyla size tuşa basıyormuş hissi sağlayan ama aslında dokunmatik bir dijital tuş kullanıyor.

DFU modu nedir?

Açılımı “Device Firmware Upgrade” olan DFU, cihazı kuvvet tuşu ve ana ekran tuşu ile yazılım güncellemesi moduna sokan bir komuttur. Eski iPhone’lardaki ana ekran tuşu mekanik bulunduğu için cihazımız kilitlendiğinde ya da yazılımsal bir problem olduğunda cihazı ana ekran ve güç tuşu ile bu moda sokup, iTunes üzerinden sistem geri yükleme yaparak cihazımızın yazılımsal sorunlarını düzeltebiliyorduk. 


dfu

Lakin ana ekran tuşu bundan böyle mekanik olmaması nedeniyle Apple bu komutu ses kısma tuşuna kaydırmış. Yani artık DFU modu için kuvvet tuşunu ve ses kısma tuşunu kullanmaya alışsak iyi olacak. Zirâ Apple yakında bu tuşu 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen ve dedikoduları çoktan başlamış olan iPad Pro 2’ye de koyacak diye tahmin ediyorum.

iPhone 7 DFU modunu aktif etme

-Cihazınızı kapatın ve iTunes açıkken Lightning kablosuyla bilgisayarına bağlayın.

-Sağdaki kuvvet tuşuna 3 saniye basılı tutun.

-Güç tuşuna basmaya devam ederken sol taraftaki ses kısma tuşuna da on saniye basılı tutun.

-Tunes’da aşağıdaki ekranın görünce düğmelere basmayı bırakabilirsiniz. Daha uzun süre basarsanız, telefonunuz tekrar başlar yani moddan çıkmış olursunuz.İlgili Kelimeler ;

iphone 7, iphone 7 DFU mod, iPhone 7 DFU modu nasıl açılır, kitlenen iPhone nasıl kurtarılır, iPhone 7 kurtarma, iPhone 7 kitlenme, DFU mod
Paylaş Paylaş RadKod'ta Beğen

RadKod Web Tasarım'da mükemmeli hedefliyor ve sürekli kendini ve yöntemlerini geliştirme çabasındadır. RadKod müşterileri İle güven ve karşılıklı yarara dayalı güçlü sürekli İlişkiler kurma azmindedir.

Projeniz İçin RadKod'u Tercih Etmek İster misiniz ?

İletişime Geçin