E-Ticaret Sitesi

Gelişmiş özelliklere sahip profesyonel e-ticaret sitenizi kuralım, aynı gün satışlara hemen başlayın!

E Ticaret Nedir ?

E-Ticaret internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Kısaca tanımlayacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz. Elektronik Ticaret veya "E-Ticaret" anlam olarak genellikle internet üzerinde mal ve/veya hizmet satın alma hareketi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle günümüzün sıcak konusu olarak her web sitesi üzerinde sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezleri görmek mümkündür. E-ticaret, ürün ve hizmet satın alma/satma faaliyetinin bilgisayar ağları kanalıyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan ürün için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek (satışın bütün evrelerinde), ticari kurumlar ile müşterileri arasındaki ticari ve lojistik iletişimi yine küresel bilgisayar ağları kanalıyla sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı sitemlerdir.

RadKod

RadKod çatısı

Güçlü özelleştirme özelliklerinin kullanımıyla markanızı geliştirin.

Bu fikirleri ve planları hayata geçirme zamanı geldi. RadKod eskizlerinizi görselleştirmeye ve onları güzel piksellere dönüştürmeye başladığımız yer.

İletişim

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

E-Ticaret Sitesi Tasarımı & Yazılımı , Diğer Web Tasarım Hizmetlerinden Ayrı Tutarak , Diğer Web Tasarım Hizmetlerinin Üst Düzeyinde Bir Hizmet Sunumu Olarak Değerlendirebiliriz. E-Ticaret Siteniz Var İse Firmanızın 7 / 24 Açık Bir Şubesi Var Demektir. Site İçi Sanal Para ve Banka | Kargo Onay Sistemi Kullanılacağından Dolayı Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ile Eş Değer Tutmak Yerinde Bir Karar Olmayacaktır. Fakat E-Ticaret Sitesi Yaptırımında RadKod Freelance Ekibi'ni Tercih Ederek Profesyonel Düzeyde Bir E - Ticaret Sitesine Sahip Olabilir ve Firmanızın Pazar Payını İnternet Ortamında Rahat Bir Şekilde Arttırabilirsiniz. Bir E-Ticaret Sitesine İhtiyacınız Var İse Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

E-ticaret neden güvenli?

 • Kalkınma Bakanlığı’nın 2012’de hazırladığı İnternet Girişimciliği ve E-ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu’na göre internetten alışveriş yapanların %91,6’sı sorunsuz bir şekilde alışverişini tamamladığını belirtiyor. Sorun yaşayanların ise sadece %5’i dolandırıcılığa maruz kalıyor.
 • Geliştirilen SSL sertifikası ve 3D güvenlik gibi yöntemler Internet üzerinden kredi kartıyla ödemeyi güvenli kılıyor. Tüketicilerin internetten alışveriş yaparken sitelerin bu özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra Maliye Bakanlığı geçtiğimiz Şubat ayı içinde gerekli güvenlik özelliklerine sahip olmayan e-ticaret şirketlerinin kapatılacağına dair bir açıklama yaparak, internetten alışveriş konusunda devletin bazı uygulamalar yapacağının sinyallerini vermişti.
 • İnternetten alışverişlerde tüketicinin yasal hakları bulunuyor. Bu hakların en başında ise iade hakkı geliyor. Tüketiciler memnun olmadıkları ürünleri 7 gün içinde iade etme hakkına sahipler. Bunların yanı sıra mesafeli satış sözleşmesi ve ön bilgilendirme formunun Internet siteleri tarafından zorunlu olarak kullanıcılara sunulması gerekiyor. Tüketiciler, eksik ve hasarlı kargo teslimi aldıkları zaman da bunları kabul etmeden iade etme hakkına sahipler.

E-ticaretin avantajları

 • Online mağazalar tüketiciye 7/24 alışveriş yapmak imkanı sağlarken, şirketler de fiziksel mağazaların aksine 7/24 açık mağazalara sahip olabilirler.
 • Şirketler eğer gerekli altyapı desteğini sağlayıp, düzenli olarak Internet sitelerinin bakımını yaparlarsa aralıksız olarak alışveriş yapılabilen bir online mağazaya sahip olabilirler. Personel yetersizliği ve mağazanın giderlerinin yüksek olması bu durumu fiziki mağazalarda çok da mümkün kılmıyor.
 • Online mağaza ile niş bir pazara hitap eden şirketler daha geniş kitlelere ulaşabilme potansiyeline sahip olabiliyorlar. Kargo firmalarının ulaşımının olduğu her yere firmalar sipariş gönderiminde bulunabilirler.
 • Küçük bir şehirde yaşayan bir tüketici yerel mağazalardan temin edemediği ürünleri online alışveriş ile temin edebiliyor.
 • Online alışveriş tüketicilere fiyat karşılaştırma imkanı sağlıyor. Çok kısa bir sürede Internet üzerinden aynı ürünün hangi fiyat aralıklarında satıldığını ve en ucuza hangi sitenin sattığını görebiliyorlar.
 • Kapıda ödeme seçeneği ile tüketiciler kredi kartı bilgilerini paylaşmadan, internetten sipariş verip kargo teslimatı sırasında kapıda ödeme yapabiliyorlar.

E-ticaretlerin Dezavantajları

 • Satıcı kişiler müşteriyle birebir temas kuramadıkları için satış konusunda tüketiciyi ikna etme şansına sahip değiller.
 • Tüketiciler de online mağazalarda baktıkları ürünleri ellerine alıp inceleme şansı bulamazlar.

Not: Tüketiciler bu soruna oldukça ilginç bir çözümle yaklaşıyorlar. İnternetten bir ürün araştırması yaptıktan sonra, fiziki mağazada bu ürünleri inceliyorlar ve eğer internette daha uygun fiyata bu ürünü buluyorlarsa internetten sipariş veriyorlar. Bu durum da “showrooming” olarak adlandırılıyor.

 • Tüketiciler yüksek kargo maliyetleri, eksik veya hasarlı ürün teslimi ya da kargonun geç ulaşması gibi sorunlardan şikayetçi oluyor. Bu nedenle e-ticaret firmaları da belli bir limitin üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti sunuyor. Bununla beraber bazı şirketler, gün içinde belli bir saate kadar verilen siparişleri aynı gün içinde kargoya teslim ederek, kargo süresini kısaltıyorlar.
 • Tüketiciler alışveriş yaparken genelde arkadaşları veya aileleriyle vakit geçirmeyi tercih ediyor. Online alışverişlerde bu sosyal ortam ortadan kalkıyor.

Not: Bu sorunun önüne geçebilmek için firmalar, sosyal medyayı ön plana çıkartarak kişiler arasındaki sosyalliği artırmaya çalışıyorlar. Sosyal paylaşım sitelerinde ürünlerin arkadaşlarla paylaşımı, beğeni ve yorum aracılığıyla tüketiciler arasında bir etkileşim yaratılarak sosyallik artırılmaya çalışılıyor.


RadKod'un Müşteri Üzerindeki Sayısal Etkilerine Bir Bakın !

70%

Gelir Artışı

90%

Pozitif Geri Bildirim

55%

Sektörel Yükselme

En iyi çözümü yaratıyoruz.

RadKod Web Tasarım'da Mükemmeli Hedefliyor Ve Sürekli Kendini Ve Yöntemlerini Geliştirme Çabasındadır. RadKod Müşterileri İle Güven Ve Karşılıklı Yarara Dayalı Güçlü Sürekli İlişkiler Kurma Azmindedir.

SVG Illustration
Logo

RadKod ile yenilenmeye hazır mısınız?

RadKod, Kurumsal kimliğinizi yönetmenize yardımcı olur.

İletişim